Skip to content

Uudised

LÕPE KOOLIS VALMIS ESIMENE SAAK TAIMEKASVATUSKAPIS

Õpetaja Annika Pikkmets ja algklassilapsed külvasid 15. veebruaril 2018. a. salatikressi seemned mulda ja paigutasid potid taimekasvatuskappi. 23. veebruaril oli saagikoristuse päev. Mõõdeti taimede pealseid ja juuri ning lõpuks jagati kogu koolile lõunasöögi kõrvale enda kasvatatud vitamiinirikast suupistet. Õpetaja Annika ütles, et lastele väga meeldib taimede eest hoolitsemine ja praegu jätkub katse aedsalatiga.

UUS VÕIMALUS KASVATADA TAIMI KA PILKASES PIMEDUSES VÕI TALVISTES OLUDES.

As K.Met alustas taimekasvatuskappide tootmist. Meilt on võimalik neid vahvaid kappe osta kas koju või kontorisse.  Suurt huvi on ilmutanud koolid ja lasteaiad. Led-lampidega varustatud kapis on võimalik kasvatada endale aastaringselt kõikvõimalikke taimi, et värske ja keemiavaba toit oleks alati Teie toidulaual.  Kapid on kas ühe või kahe riiuliga.

VÕISTLUS GIGANTIDEGA!

2017. aasta kevadel tegi ajakiri Maakodu külvimuldade testi kolme erineva seguga. Testis osalesid Biolani külvi- ja pikeerimismuld, Kekkila külvimuld ja Ussimo ettekasvatussegu. Testis kasutati tomati- ja paprikaseemneid. Kõige paremini tärkasid taimed Ussimo ettekasvatussegus. Arvestades, et konkurentideks olid aastakümneid turul tegutsenud Soome suured firmad, saame hinnata oma ettekasvatussegu kõrgekvaliteediliseks.

21. kuni 23. aprillini 2016 osalesime Tartus Maamessil